STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /NIEDZIELA Z ZAJĄCZKIEM W WILLI CARO
Najbliższe warsztaty dla dzieci "Drejdel klub" (25.09), które odbywają się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, zostały przełożone na 2.10.2022, g. 12.00. Przepraszamy ***Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!

Niedziela z Zajączkiem w Willi Caro

TERMIN niedziela, 10 kwietnia 2022 godz. 10:00
MIEJSCE Willa Caro
W tym roku w Muzeum w Gliwicach nie zabraknie spotkania z… Zajączkiem! Oprócz poszukiwania ukrytych w ogrodzie niespodzianek czekają nas tego dnia również inne atrakcje - m.in. otwarte warsztaty malowania ceramiki, warsztaty malowania na szkle i pokaz zdobienia kroszonek prowadzony przez Olgę Paleczną. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram wydarzeń:

Godz. 10.00

Poszukiwanie ukrytych przez zajączka wielkanocnego niespodzianek w ogrodzie Willi Caro

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami.

Uwaga! Zapisy na poszukiwanie niespodzianek prowadzimy od 21 marca 2022 r. pod numerem telefonu 783 560 006. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona!

Godz. 10.15. – 11.00 – sala konferencyjna

Pokaz i opowieść o różnych technikach zdobienia i kraszenia jaj – wosk, drapanie, sitowie

Prowadzenie: Olga Paleczna, kroszonkarka

Godz. 11.00 – 14.00 – sala edukacyjna

Otwarte warsztaty malowania ceramiki

Ceramika. Wielkanocna lub po prostu nasza, inna niż wszystkie. Na warsztatach spróbujemy swoich sił w zdobieniu farbami do niej przeznaczonymi. Na każdego uczestnika będą czekały przyrządy malarskie i … artystka-grafik, ceramiczka – Magdalena Schuster (NoToPięknie), która dokładnie wyjaśni meandry ozdabiania naszych wiosennych naczyń.

Prowadzenie: Magdalena Schuster (NoToPięknie)

Zajęcia dla dzieci od lat 6-ciu wraz z rodzicami lub opiekunami.

Zajęcia mają charakter otwarty i trwają między godz. 11.00 a 14.00 (można dołączyć w każdej chwili). Wstęp wolny.

Uwaga! Każdego z uczestników prosimy o przyniesienie swojego naczynia (talerz, kubek, podstawki itp.) – powinno być z białej ceramiki, może być szkliwiona.

Godz. 11.00 i 13.00

Beskidzka Szkoła Folkloru – malarstwo na szkle

godz. 11.00 – spotkanie dla dzieci od lat 5 z opiekunami

godz. 13.00 – spotkanie dla młodzieży i grup rodzinnych

Prowadzenie: Zbigniew Micherdziński z Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej

Zapisy pod numerem telefonu 783 560 006. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Godz. 11.00 – 14.00

Wielkanocna Akademia Małego Odlewnika – otwarte warsztaty dla najmłodszych

Otwarte warsztaty, podczas których ozdabiać będziemy gipsowe zajączki, podstawki pod jajka, kurczaczki i inne odlewy z wielkanocnymi motywami.

Zajęcia dla dzieci od lat 5-ciu wraz z rodzicami lub opiekunami.

Zajęcia mają charakter otwarty i trwają do wyczerpania materiałów. Wstęp wolny.