STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /MŁODOPOLSKI TEATRZYK - WARSZTATY W OGRODZIE WILLI CARO

Młodopolski teatrzyk - warsztaty w ogrodzie Willi Caro

TERMIN sobota, 3 lipca 2021 godz. 11:00
W sobotę, 3 lipca o godz. 11.00 zapraszamy najmłodszych do poznawania fascynującej krainy, jaką jest Młoda Polska! Z pomocą przyjdzie nam... teatrzyk kukiełek z doborową obsadą!

Znajdzie się w nim Chochoł, będzie Panna Młoda w pięknym, ludowym stroju, który tak fascynował młodopolskich artystów, będzie wiejski chłopak - Jaśko, który zgubił Złoty Róg, będzie też Dekadent w czarnej pelerynie i cylindrze, widzący wszystko w czarny barwach, będzie Literat o twarzy Tadeusza Boya-Żeleńskiego, trzymający w ręku zielony balonik, będzie Malarz – o postaci Jacka Malczewskiego z jednego z jego autoportretów, będzie Malarka – do postaci której wykorzystamy autoportret Olgi Boznańskiej, będzie Genialny Twórca – uosobiony w postaci Stanisława Wyspiańskiego – będzie Stańczyk, który tak jak na obrazach Jana Matejki i Leona Wyczółkowskiego martwi się o Polskę. Nie zabraknie też Chimery, wprost z jednego z obrazów Jacka Malczewskiego, a także innych, fantastycznych postaci. Warsztaty w ogrodzie Willi Caro połączymy oczywiście ze zwiedzaniem wystawy "Młoda Polska"! Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami/opiekunami!