Szanowni Państwo, 28 czerwca 2019 r. Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Dolnych Wałów 3 będzie nieczynne. W tym dniu zapraszamy do korzystania z usług Centrum Informacji Turystycznej w Radiostacji Gliwice *** Informujemy również, że 20 i 21 lipca 2019 r. Radiostacja Gliwice będzie niedostępna dla zwiedzających z powodu organizowanej w oddziale konferencji. Za utrudnienia przepraszamy.

Miesięcznik "Nowe Książki" o "Gliwicach. Biografii miasta” Bogusława Tracza

TERMIN 01-30 kwietnia 2019
„Nietypowa historia lokalna, napisana z dużym rozmachem”. Tak o wydanej przez Muzeum w Gliwicach książce „Gliwice. Biografia miasta”, autorstwa Bogusława Tracza,  pisze w miesięczniku „Nowe Książki” Grzegorz Olszak. Miesięcznik „Nowe Książki” to najstarsze polskie czasopismo poświęcone najciekawszym nowościom wydawniczym. Miesięcznik wydawany jest od 1949 w Warszawie. Tym bardziej miło, że nasze muzealne wydawnictwo zwróciło uwagę tego szacownego pisma.  Zapraszamy  do lektury recenzji Grzegorza Olszaka, „Nowych Książek” i oczywiście „Gliwic. Biografii miasta”:)