Szanowni Państwo, informujemy, że w piątek 19 kwietnia 2019 Oddział Muzeum Radiostacja Gliwice będzie zamknięty. Informujemy również, że w Wielką Sobotę, Wielką Niedzielę oraz w Poniedziałek Wielkanocny – 20 kwietnia, 21 kwietnia oraz 22 kwietnia 2019 roku – wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach będą nieczynne.
Miesięcznik "Nowe Książki" o "Gliwicach. Biografii miasta” Bogusława Tracza

TERMIN 01-30 kwietnia 2019
„Nietypowa historia lokalna, napisana z dużym rozmachem”. Tak o wydanej przez Muzeum w Gliwicach książce „Gliwice. Biografia miasta”, autorstwa Bogusława Tracza,  pisze w miesięczniku „Nowe Książki” Grzegorz Olszak. Miesięcznik „Nowe Książki” to najstarsze polskie czasopismo poświęcone najciekawszym nowościom wydawniczym. Miesięcznik wydawany jest od 1949 w Warszawie. Tym bardziej miło, że nasze muzealne wydawnictwo zwróciło uwagę tego szacownego pisma.  Zapraszamy  do lektury recenzji Grzegorza Olszaka, „Nowych Książek” i oczywiście „Gliwic. Biografii miasta”:)