STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /„MĘSKI FACH? RZEŹBIARKI NA ŚLĄSKU W PIERWSZEJ POŁOWIE XX W.” WYKŁAD TOWARZYSZĄCY WYSTAWIE „NAJWYŻSZEJ PRÓBY! RZEŹBIARZE I RZEŹBY 1. POŁOWY XX W. NA GÓRNYM ŚLĄSKU”
Dorothea von Philipsborn, Klęczące dziewczyny (fragment), fot. Arkadiusz Podstawka, zbiory Muzeum Narodowe we Wrocławiu

„Męski fach? Rzeźbiarki na Śląsku w pierwszej połowie XX w.” Wykład towarzyszący wystawie „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby 1. połowy XX w. na Górnym Śląsku”

TERMIN sobota, 5 lutego 2022 godz. 16:00
Kobiety mają wiele talentów – wśród nich nie tylko artystyczny, ale i do przełamywania stereotypów. Więcej dowiemy się podczas kolejnego wykładu Barbary Andruszkiewicz, kurator wystawy „Najwyższej próby!...”. Tym razem opowie ona o kobietach - rzeźbiarkach, których świetne realizacje znajdziemy wśród prezentowanych w ramach ekspozycji prac. Prelegentka przybliży postaci związanych ze Śląskiem artystek, które tworząc, przy okazji przełamywały stereotypy o rzeźbie jako dyscyplinie typowo męskiej, brudnej i wymagającej siły, a w dodatku „zagrażającej moralności” kobiet. Wykład odbędzie się na platformie ZOOM w sobotę, 5 lutego, a więc na tydzień zakończeniem wystawy. Prace rzeźbiarek i rzeźbiarzy, w których odzwierciedla się całe bogactwo modernizmu, oglądać można w Willi Caro do 13 lutego. Zapraszamy!

Uwaga! zapisy na wykład przyjmujemy do piątku, 4 lutego, do godz. 15.00!