STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /MAMUT, NOSOROŻEC WŁOCHATY I ŁOWCY RENIFERÓW ZNAD KŁODNICY. Z CYKLU: Z SILEZAUREM I MAMUTEM PRZEZ PRADZIEJE ŚLĄSKA
Rekonstrukcja szkieletu nosorożca włochatego

Rekonstrukcja szkieletu mamuta włochatego

Mamut, nosorożec włochaty i łowcy reniferów znad Kłodnicy. Z cyklu: Z silezaurem i mamutem przez pradzieje Śląska

TERMIN sobota, 27 kwietnia 2019
11.30 i 13.30
MIEJSCE Zamek Piastowski

Niespełna 2 miliony lat temu klimat na Ziemi zaczął się ochładzać. Rozpoczął się czas, który geolodzy nazywają plejstocenem, ale często mówi się o nim po prostu: epoka lodowcowa. Co się wtedy działo na terenie Śląska? Czy i tutaj dotarł lądolód ze Skandynawii? Jakie zwierzęta zamieszkiwały okolicę? Podczas zajęć z pewnością znajdziemy odpowiedź na te pytania. Wyjaśnimy także czym była epoka kamienia oraz opowiemy o łowcach reniferów, którzy zakładali obozowiska nad Kłodnicą. Na zajęcia zapraszamy do Zamku Piastowskiego 27 kwietnia 2019 o godz. 11.30 i 13.30.

Partnerami projektu są: Europejskie Centrum Paleontologii w Opolu, Park Nauki i Rozrywki Krasiejów, Politechnika Śląska – Muzeum Geologii Złóż im. Czesława Poborskiego na Wydziale Górnictwa i Geologii oraz Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach.

Projekt został objęty patronatem honorowym: Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza i JM Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusza Mężyka.