STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /"MAŁY MUZEALNIK POZNAJE GLIWICE". KONTYNUACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO DLA DZIECI!
Gliwice, fot. Muzeum w Gliwicach

Zamek Piastowski, fot. Muzeum w Gliwicach

Willa Caro, fot. Muzeum w Gliwicach

Oddział Odlewnictwa Artystycznego, fot. Muzeum w Gliwicach

Radiostacja Gliwice, fot. Muzeum w Gliwicach

Dom przedpogrzebowy, fot. Muzeum w Gliwicach

"Mały muzealnik poznaje Gliwice". Kontynuacja projektu edukacyjnego dla dzieci!

TERMIN 08 października 2019 - 12 czerwca 2020
MIEJSCE Willa Caro Zamek Piastowski Radiostacja Gliwice Oddział Odlewnictwa Artystycznego Dom Pamięci Żydów Górnośląskich Czytelnia Sztuki

Dla tych, którzy poznali już poszczególne działy naszego Muzeum, ale też dla zupełnych nowicjuszy, przygotowaliśmy kontynuację cyklu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem! Tym razem idziemy o krok dalej – będziemy zwiedzać wszystkie oddziały Muzeum w Gliwicach, a wiosną również miejsca ważne dla naszego miasta! Pora, by Mali Muzealnicy zobaczyli na własne oczy eksponaty, o których rozmawialiśmy w poprzednich edycjach cyklu, zgromadzone w Radiostacji Gliwickiej, Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, Oddziale Odlewnictwa Artystycznego, Willi Caro i Zamku Piastowskim. Na zajęciach dowiemy się ponadto, jak wygląda praca przewodników muzealnych, którzy oprowadzą nas po poszczególnych oddziałach, oraz przewodnika miejskiego, gdy wyruszymy w teren, poszukując historii zapisanej w murach Gliwic. Każdej z tych podróży będzie towarzyszył drukowany przewodnik po mieście, który sami uzupełnimy, a także mapa, która pomoże nam odnaleźć się w terenie. Po tak intensywnym kursie czeka nas oczywiście nagroda! Na ostatnich, podsumowujących zajęciach każdy uczestnik otrzyma Dyplom Małego Przewodnika, który będzie go upoważniał do darmowego wejścia do jednego z oddziałów Muzeum wraz z opiekunami – nasi mali adepci muzealnictwa będą mogli wcielić się w rolę przewodnika i oprowadzić swoich najbliższych po wybranym obiekcie. Każda grupa stworzy także swoją własną makietę Gliwic, zawierającą specjalnie przygotowane miniatury odwiedzonych obiektów, którą następnie będzie mogła zabrać do szkoły. Zapraszamy! Pierwsze zajęcia odbędą się już 8 października.

Projekt w dwóch odsłonach: dla dzieci w wieku 5–12 lat oraz dla młodzieży w wieku 13–16 lat; dla grup oraz uczestników indywidualnych. Koszt udziału w zajęciach: 1 zł od grupy; w przypadku uczestników indywidualnych - 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006. Rezerwacja miejsc jest możliwa od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 - 16.00.

***

UWAGA! Grupy przedszkolne i szkolne, które chcą wziąć udział w projekcie od podstaw, zapraszamy na zajęcia "Mały muzealnik". Szczegóły – TUTAJ!

Harmonogram zajęć:

1. Od 8 do 11 października 2019, godz. 9.00, 10.30, 12.00
Kurs Małego Przewodnika

2. Od 12 do 15  listopada 2019, godz. 9.00, 10.30, 12.00
„Uwaga! Tu Gliwice”. Radiostacja Gliwicka

3. Od 28 do 31 stycznia 2020,  godz. 9.00, 10.30, 12.00
Szlakiem Żydów z Górnego Śląska. Dom Pamięci Żydów Górnośląskich

4. Od 18 do 21 lutego 2020, godz. 9.00, 10.30, 12.00
Z czego „słusznie słyną dziś Gliwice”? Oddział Odlewnictwa Artystycznego

5. Od 10 do 13 marca 2020, godz. 9.00, 10.30, 12.00
„Gliwice – miasto wielu kultur”. Zamek Piastowski

6. Od 21 do 24 kwietnia 2020, godz. 9.00, 10.30, 12.00
„Dziewiętnastowieczne wnętrza mieszkalne willi górnośląskich przemysłowców”. Willa Caro i Czytelnia Sztuki

7. Od 12 do 15 maja 2020, godz. 9.00, 10.30, 12.00
Wokół Rynku gliwickiego

8. Od 9 do 12 czerwca 2020, godz. 9.00, 10.30, 12.00
Tworzymy własną makietę Gliwic!