STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /HOLANDIA - ATRAKCJE KRAJU W DEPRESJI

Cykl spotkań z podróżnikami Beatą i Pawłem Pomykalskimi

Holandia - atrakcje kraju w depresji

Sobota, 13 stycznia 2024 r., godz. 15.00

Holandia raczej nie kojarzy się z wakacyjną podróżą i nie jest jednym z pierwszych kierunków, o jakich myślimy planując dłuższy wyjazd. A szkoda, bo to niezwykle ciekawy, bogaty kulturowo i przyrodniczo kraj, który oferuje mnóstwo atrakcji niemal dla każdego. Holandia kojarzy się nam z ikonicznymi wręcz wiatrakami, tulipanami i chodakami, ale takich „smaczków” jest dużo tu więcej. Kraj ten ma wiele twarzy. Warto poznać je wszystkie! Zachwycą nas tu wspaniałe miasta pełne świetnej architektury i doskonałej sztuki (Holandia to kraj wybitnych architektów malarzy), małe miasteczka i wioski z uroczą zabudową czy zdumiewające rozwiązania techniczne i hydrotechniczne ze słynnymi polderami na czele.

Beata i Paweł Pomykalscy mieszkają w Gliwicach. Są parą w życiu i w pracy – zawodowo podróżują, fotografują, piszą i publikują. Współpracują z różnymi wydawnictwami i instytucjami. Angażują się także w rozmaite przedsięwzięcia polegające na promowaniu dziedzictwa kulturowego. Są autorami wielu przewodników w tym bestsellerowego wydawnictwa Muzeum w Gliwicach "Śladami Żydów z Górnego Śląska". Prowadzą podróżniczego bloga "Adventum - konkretnie o podróżach". W 2017 roku w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich prowadzili cykl „Rozsiani po Europie”.

Na wszystkie spotkania wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

fot. Paweł Pomykalski