STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /BESTSELLER DOSTĘPNY: „DZIEJE KANAŁU KŁODNICKIEGO I GLIWICKIEGO”
/

Bestseller dostępny: „Dzieje Kanału Kłodnickiego i Gliwickiego”

TERMIN czwartek, 21 listopada 2019

Już od kilku miesięcy dopytywaliście Państwo cierpliwie o tę książkę. Od 21 listopada br. jedna z dwóch najbardziej wyczekiwanych publikacji Muzeum w Gliwicach będzie ponownie dostępna! „Dzieje Kanału Kłodnickiego i Gliwickiego” (wyd. IV) autorstwa Przemysława Nadolskiego można zakupić w cenie 25,00 zł w punkcie sprzedaży w Willi Caro oraz Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy kinie Bajka, a także przez muzealną stronę internetową – TUTAJ! To idealny świąteczny prezent dla wszystkich miłośników Gliwic.

Do lektury IV wydania „Dziejów Kanału Kłodnickiego i Gliwickiego” zapraszamy wraz z Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach, który w Roku Odry realizuje program „ODRAzu widać KULTURĘ!”.

Do wydarzeń mających znaczący wpływ na dzieje i rozwój Górnego Śląska należy bez wątpienia budowa Kanału Kłodnickiego na przełomie XVIII i XIX w. Dzięki niemu Odrzańska Droga Wodna prowadziła wprost do serca Górnego Śląska. Kanałem Kłodnickim transportowano m.in. węgiel z zabrzańskiej  kopalni Królowa Luiza oraz z kopalni Król w Królewskiej Hucie do Gliwic i dalej na zachód. Z kolei Kanał Gliwicki powstał w latach 1934-1939. Ta licząca prawie 41 kilometrów droga wodna jest dziś unikatowym dziełem hydrotechnicznej myśli międzywojnia. Najnowsza publikacja Muzeum w Gliwicach – książka Przemysława Nadolskiego Dzieje Kanału Kłodnickiego i Gliwickiego to pierwsza całościowa monografia  obu kanałów. Przygotowana na bazie archiwaliów polskich i niemieckich, zawiera wiele nowych, szczegółowych danych o obu opisywanych drogach wodnych. Opracowanie to jest tym bardziej wartościowe, że zawiera wyjątkowo bogaty materiał ilustracyjny, pozyskany z archiwów polskich i niemieckich, ze zbiorów muzealnych i od osób prywatnych.

W przypadku pytań o wydawnictwa Muzeum w Gliwicach zapraszamy do kontaktu: redakcja@muzeum.gliwice.pl

Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej