Najbliższe warsztaty dla dzieci "Drejdel klub" (25.09), które odbywają się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, zostały przełożone na 2.10.2022, g. 12.00. Przepraszamy ***Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!

Dla szkół i przedszkoli

Zaułek Jubilera

Ażurowe bransolety z roślinnym ornamentem, kunsztowny medalion z kobiecym profilem, gemmy – okrągłe bądź owalne plakiety, wprawiane w naszyjniki, a na nich reliefy o tematyce mitologicznej – Apollo z lirą, Minerwa opierająca się o tarczę, satyr grający na podwójnym flecie, Hermes towarzyszący Orfeuszowi i Eurydyce… Urok biżuterii, w której kochały się kobiety I połowy XIX-wieku, wciąż działa, a ona sama znów może przynieść nieco radości.

Zapraszamy do Oddziału Odlewnictwa Artystycznego na warsztaty „Zaułek Jubilera”. Mając do dyspozycji wykonane z gipsu o wysokiej trwałości repliki żeliwnych klejnotów, ozdobne sznury i farby akrylowe tworzyć będziemy własne kompozycje – kolie, naszyjniki, bransolety… Sprawdzimy, jak kunsztowne wzory i motywy sprzed prawie dwustu lat odnajdują się w nowoczesnych stylizacjach.

 

Etap edukacyjny: Uczniowie na wszystkich poziomach edukacyjnych
Miejsce: Oddział Odlewnictwa Artystycznego
Prowadzenie: Anna Graicke
Czas trwania: od 45 minut do 2 godzin
Koszt: 50 zł dla grupy liczącej maksymalnie 30 osób

 

Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej