Najbliższe warsztaty dla dzieci "Drejdel klub" (25.09), które odbywają się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, zostały przełożone na 2.10.2022, g. 12.00. Przepraszamy ***Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!

Dla szkół i przedszkoli

Pokaż mi swój portret, a powiem Ci kim jesteś! O portretach w malarstwie i rzeźbie

Dzięki portretom z dawnych wieków, często możemy bardzo wiele dowiedzieć się nie tylko o prezentowanej osobie, ale również o czasach, w których żyła. Na przykładzie najpiękniejszych portretów w zbiorach gliwickiego muzeum, odpowiemy na pytania, dlaczego dzieci pozowały malarzom ubrane w miniaturowe stroje dorosłych, w którym stuleciu panowie upodobali sobie wyszukane peruki, a panie na obrazach mają zawsze blade cery i rumiane policzki. Na koniec spotkania każdy z uczestników stworzy swoje selfie malarskie, czyli prawdziwy autoportret, na którym powinny znaleźć się rekwizyty, identyfikujące modela.

Etap edukacyjny: przedszkole (od lat 5) i szkoła podstawowa
Miejsce: Willa Caro