Najbliższe warsztaty dla dzieci "Drejdel klub" (25.09), które odbywają się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, zostały przełożone na 2.10.2022, g. 12.00. Przepraszamy ***Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!

Dla szkół i przedszkoli

„Pod sztandarem Batorego…”. Walki powstańcze na terenie Gliwic

Lekarz, adwokat, ksiądz, górnik… Czy przedstawiciele tak różnych profesji mogą mieć ze sobą coś wspólnego? Z pozoru niewiele... A jednak, ponad sto lat temu Polaków wykonujących różne zawody, pochodzących z różnych środowisk, połączył wspólny cel – walka o granice kształtującej się II Rzeczpospolitej.

Poznajcie: Wincentego Styczyńskiego – lekarza, Konstantego Wolnego – adwokata, Karola Mateję – księdza, Feliksa Konopkę – górnika oraz wielu innych, naszych lokalnych bohaterów, których sylwetki Wam przedstawimy.

Zajęcia skierowane do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Lekcja modyfikowana jest w zależności od wieku odbiorców.
Uwaga! Istnieje możliwość przeprowadzenia lekcji online, poprzez platformę ZOOM.