Najbliższe warsztaty dla dzieci "Drejdel klub" (25.09), które odbywają się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, zostały przełożone na 2.10.2022, g. 12.00. Przepraszamy ***Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!

Dla szkół i przedszkoli

Mój własny superbohater/Moja własna superbohaterka

Kim są superbohaterowie? Skąd się wzięli i  co łączy ich z herosami starożytności? Jakich superbohaterów znamy z popkultury?  To pytania, od których rozpoczniemy zajęcia, ale na najważniejsze każdy z uczestników odpowie samodzielnie: Jaki byłby mój własny superbohater? Jaka byłaby moja własna superbohatera? Dzieci otrzymają  specjalną kartę – ID Superbohatera – z jej pomocą zdefiniują jego/jej moce, zdolności, wrogów oraz atrybuty. Następnie – w oparciu o obrazek z zarysem postaci –  narysują jego/jej postać.

Zajęcia ułatwiają rozpoznanie preferencji dziecka, wartości, które dziecko ceni,  jego lęków (wrogowie) i zachowań, których dziecko nie akceptuje.

Etap edukacyjny: dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 lat) oraz uczniów szkoły podstawowej
Miejsce: Willa Caro
Prowadzenie: Ewa Chudyba