Dla szkół i przedszkoli

Mój własny superbohater/Moja własna superbohaterka

Kim są superbohaterowie? Skąd się wzięli i  co łączy ich z herosami starożytności? Jakich superbohaterów znamy z popkultury?  To pytania, od których rozpoczniemy zajęcia, ale na najważniejsze każdy z uczestników odpowie samodzielnie: Jaki byłby mój własny superbohater? Jaka byłaby moja własna superbohatera? Dzieci otrzymają  specjalną kartę – ID Superbohatera – z jej pomocą zdefiniują jego/jej moce, zdolności, wrogów oraz atrybuty. Następnie – w oparciu o obrazek z zarysem postaci –  narysują jego/jej postać.

Zajęcia ułatwiają rozpoznanie preferencji dziecka, wartości, które dziecko ceni,  jego lęków (wrogowie) i zachowań, których dziecko nie akceptuje.

Etap edukacyjny: dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 lat) oraz uczniów szkoły podstawowej
Miejsce: Willa Caro
Prowadzenie: Ewa Chudyba