Najbliższe warsztaty dla dzieci "Drejdel klub" (25.09), które odbywają się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, zostały przełożone na 2.10.2022, g. 12.00. Przepraszamy ***Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!

Dla szkół i przedszkoli

Malarskie inspiracje poety – ulubione obrazy Tadeusza Różewicza

Tadeusz Różewicz zasłynął jako jeden z najwybitniejszych polskich poetów, ale jego największą pasją, oprócz literatury, było… malarstwo. To właśnie z miłości do tej dziedziny zaczął studiować historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ostatecznie jej nie ukończył, ale miłość do obrazów przetrwała – i została zapisana w… jego wierszach! Podczas spotkania dowiemy się, jakie dzieła były jego największymi inspiracjami, dlaczego uwielbiał przesiadywać w pracowniach artystów i… które obrazy z naszego gliwickiego Muzeum były jego ulubionymi. Być może nawet zobaczymy je razem na wystawie!

Lekcja przeznaczona dla uczniów kl. 1-6 szkół podstawowych. Prowadzona jest na platformie ZOOM/stacjonarnie w Willi Caro (wtorek-piątek) w godzinach: 09.00, 10.30, 12.00.