Dla szkół i przedszkoli

Malarskie inspiracje poety – ulubione obrazy Tadeusza Różewicza

Tadeusz Różewicz zasłynął jako jeden z najwybitniejszych polskich poetów, ale jego największą pasją, oprócz literatury, było… malarstwo. To właśnie z miłości do tej dziedziny zaczął studiować historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ostatecznie jej nie ukończył, ale miłość do obrazów przetrwała – i została zapisana w… jego wierszach! Podczas spotkania dowiemy się, jakie dzieła były jego największymi inspiracjami, dlaczego uwielbiał przesiadywać w pracowniach artystów i… które obrazy z naszego gliwickiego Muzeum były jego ulubionymi. Być może nawet zobaczymy je razem na wystawie!

Lekcja przeznaczona dla uczniów kl. 1-6 szkół podstawowych. Prowadzona jest na platformie ZOOM/stacjonarnie w Willi Caro (wtorek-piątek) w godzinach: 09.00, 10.30, 12.00.