Najbliższe warsztaty dla dzieci "Drejdel klub" (25.09), które odbywają się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, zostały przełożone na 2.10.2022, g. 12.00. Przepraszamy ***Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!

Dla szkół i przedszkoli

„Co Pan tam robi w tych Gliwicach?” – mapa życia i twórczości Tadeusza Różewicza

„Na miłość Boską, co Pan tam robi w tych Gliwicach?” – Julian Tuwim nie mógł zrozumieć dlaczego młody, obiecujący poeta Tadeusz Różewicz wyjechał z artystycznego Krakowa i w 1949 roku zamieszkał mieście, które wówczas wydawało się być na uboczu wszelkiej działalności kulturalnej. Jednak to właśnie w Gliwicach Różewicz osiadł tuż po zakończeniu trudnego wojennego okresu, tutaj założył rodzinę i stworzył wiele swoich ważnych dzieł (z „Kartoteką” na czele). Podczas naszej lekcji poznamy najważniejsze gliwickie miejsca związane z pisarzem, ale przemierzymy też cały szlak jego życia i twórczości, prowadzący od rodzinnego Radomska, przez najważniejsze europejskie miasta, aż po… Karpacz.

Lekcja przeznaczona dla uczniów kl. 7-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Prowadzona jest na platformie ZOOM/stacjonarnie w Willi Caro (wtorek-piątek) w godzinach: 9.00, 10.30, 12.00.