STRONA GŁÓWNA / EDUKACJA /MAMUTY NA ŚLĄSKU, CZYLI EPOKA LODOWCOWA W POLSCE
Mamut włochaty, rys. Jakub Kowalski

Mamut włochaty, rys. Jakub Kowalski

Nosorożec włochaty, rys. Jakub Kowalski

Nosorożec włochaty, rys. Jakub Kowalski

Megaloceros, rys. Jakub Kowalski

Megaloceros, rys. Jakub Kowalski

/

Mamuty na Śląsku, czyli epoka lodowcowa w Polsce

TERMIN piątek, 15 marca 2019 godz. 17:00
MIEJSCE Zamek Piastowski
W piątek 15 marca 2019 o godz. 17.00 zapraszamy do Zamku Piastowskiego na wykład, który pozwoli nam odbyć podróż w czasie do Polski z okresu epoki lodowcowej. Klaudia Kardynał, doktorantka z Europejskiego Centrum Paleontologii w Opolu opowie o najciekawszych plejstoceńskich zwierzętach. Jak wyglądały? Jak żyły? Które „bestie” rzeczywiście były tak straszne, jak wszyscy je opisują? Na te pytania na pewno poznamy odpowiedź. Nasz gość przedstawi także wyniki badań nad okazami megafauny plejstoceńskiej, które zostały znalezione na terenie Śląska. Przy okazji spotkania będzie można również odwiedzić mamuta włochatego i nosorożca włochatego, których szkielety, wykopane w okolicach Pyskowic i Dzierżna, są prezentowane na wystawie stałej „Przeszłość powiatu gliwickiego. Vademecum archeologiczne”.
 
 

Czytaj więcej|zamknij

O prowadzącej: Klaudia Kardynał jest biologiem, doktorantką w Europejskim Centrum Paleontologii w Opolu. Jej zainteresowania naukowe obejmują m.in. duże ssaki plejstoceńskie ze Śląska, kręgowe troglobionty, czyli organizmy żyjące w jaskiniach, a także biologię sądową. Uczestniczka wielu wykopalisk paleontologicznych, m.in. na stanowisku w Krasiejowie.

Wykład realizowany jest w ramach współpracy z Europejskim Centrum Paleontologii w Opolu i towarzyszy projektowi „Z silezaurem i mamutem przez pradzieje Śląska.”

 

Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej