Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania Muzeum w czasie obowiązywania stanu epidemii. Dziękujemy!

Zasady zwiedzania Muzeum w Gliwicach w czasie obowiązywania stanu epidemii w Polsce

TERMIN 06 maja - 30 sierpnia 2020
MIEJSCE Willa Caro Zamek Piastowski Radiostacja Gliwice

Szanowni Państwo,

informuję o zasadach zwiedzania Muzeum w Gliwicach w czasie obowiązywania stanu epidemii w Polsce.

1. Do odwołania nie będą organizowane w siedzibie Muzeum, ani w jego oddziałach zajęcia edukacyjne, koncerty, wykłady i inne formy upowszechniania. Gorąco zachęcam wszystkich do korzystania z naszej oferty programowej prowadzonej online za pośrednictwem strony www.muzeum.gliwce.pl.; muzealnego profilu na Facebook oraz kanału YouTube.

2. Do odwołania nie przyjmujemy grup zorganizowanych, czyli Muzeum można zwiedzać wyłącznie indywidualnie.

3. Rekomendujemy płatności bezgotówkowe oraz nabywanie wydawnictw muzealnych, pamiątek i innych gadżetów za pośrednictwem naszej strony www.muzeum.gliwice.pl. Zamówienia książek prosimy przesyłać mailem na adres: redakcja@muzem.gliwice.pl

4. Zgodnie z zaleceniem Inspektora Sanitarnego Osoby z objawami infekcji, złego samopoczucia i/lub podwyższonej temperatury ciała proszone są o niewchodzenie do Muzeum.

5. Przed wejściem do Muzeum prosimy o założenie środków ochrony ust i nosa (np. maseczka). Po wejściu do Muzeum prosimy o przemycie rąk płynem dezynfekcyjnym znajdującym się przy drzwiach wejściowych. Zalecamy również założenie rękawiczek jednorazowych. Środki ochrony osobistej (maseczki i rękawiczki) są dostępne w kasie Muzeum w cenie 5 zł. za komplet.

6. Podczas przebywania w obiektach muzealnych prosimy utrzymywać zalecany dystans od innych osób.

7. Osoby zwiedzające Muzeum proszone są o unikanie - w miarę możliwości - kontaktu z elementami stałego wyposażenia pomieszczeń.

8. W Willi Caro może przebywać jednocześnie 25 zwiedzających, w tym: Czytelna Sztuki – 7 osób; Wystawa Stała na parterze – 8 osób; Wystawy Czasowe na I piętrze – 10 osób.

a. W Zamku Piastowskim może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających.

b. W Radiostacji Gliwice może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających.

c. Oddział Odlewnictwa Artystycznego jest nieczynny do odwołania.

d. Dom Pamięci Żydów Górnośląskich jest nieczynny do odwołania.

e. Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Gliwicach prowadzi obsługę zdalną i udziela informacji tylko drogą elektroniczną w terminie do 11 lipca br.:

e-mail: centrum@muzeum.gliwice.pl oraz gliwice@silesia.travel

wtorek – sobota 10.00 – 16.00.

9. Zwiedzający są zobowiązani do podporządkowania się instrukcjom opiekunów ekspozycji.

10. Ceny biletów pozostają bez zmian.

11. Dni i godziny otwarcia Muzeum w Gliwicach pozostają bez zmian.

12. Na naszej stronie www oraz profilu Facebook podawane są aktualne informacje związane z działalnością Muzeum w Gliwicach. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Numery telefonów i adresy mailowe znajdują się w zakładce „Kontakt”.

Grzegorz Krawczyk

Dyrektor Muzeum w Gliwicach

Terminy otwarcia poszczególnych obiektów Muzeum:

12 maja - otwarcie Zamku Piastowskiego i Radiostacji Gliwice dla zwiedzających.

26 maja - otwarcie Willi Caro dla zwiedzających.

Oddział Odlewnictwa Artystycznego i Dom Pamięci Żydów Górnośląskich - pozostają nieczynne do odwołania.

W Willi Caro może przebywać jednocześnie 25 zwiedzających, w tym: Czytelna Sztuki – 7 osób; wystawa stała na parterze – 8 osób; wystawy czasowe na I piętrze – 10 osób.

W Zamku Piastowskim może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających.

W Radiostacji Gliwice może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających.

UWAGA!

Ze względu na stan epidemii Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Gliwicach prowadzi obsługę zdalną i udziela informacji tylko drogą elektroniczną w terminie do 11 lipca br.:

e-mail: centrum@muzeum.gliwice.pl oraz gliwice@silesia.travel

wtorek – sobota      10.00 – 16.00.

Mieszkańców i turystów zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej w Radiostacji Gliwice, ul. Tarnogórska 129, tel. 32 300 04 04

wtorek – piątek      10.00 – 16.00

sobota – niedziela 11.00 – 17.00

O kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Muzeum w Gliwicach oraz facebooku.

--------------------------------------------------------------------------

In accordance with the Regulation of the Minister of Health of 20 March 2020 on the announcement of the state of the epidemic in Poland the Cultural and Tourist Information Center in Gliwice provide information only via email till 11 July:

e-mail: centrum@muzeum.gliwice.pl or gliwice@silesia.travel

Tuesday - Saturday 10 a.m. - 4 p.m.

We invite You to the Tourist Information Center in the Radiostation Gliwice,

129 Tarnogórska Street, tel.+48 32 300 04 04

Th – Fri   10.00 a.m. – 4 p.m.

Sat – San 11.00 a.m. – 5 p.m.