Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania Muzeum w czasie obowiązywania stanu epidemii. Dziękujemy!

Zasady zwiedzania Muzeum w Gliwicach w czasie obowiązywania stanu epidemii w Polsce

TERMIN 06-31 maja 2020
MIEJSCE Willa Caro Zamek Piastowski Radiostacja Gliwice

Szanowni Państwo,

informuję o zasadach zwiedzania Muzeum w Gliwicach w czasie obowiązywania stanu epidemii w Polsce.

1. Do odwołania nie będą organizowane w siedzibie Muzeum, ani w jego oddziałach zajęcia edukacyjne, koncerty, wykłady i inne formy upowszechniania. Gorąco zachęcam wszystkich do korzystania z naszej oferty programowej prowadzonej online za pośrednictwem strony www.muzeum.gliwce.pl.; muzealnego profilu na Facebook oraz kanału YouTube.

2. Do odwołania nie przyjmujemy grup zorganizowanych, czyli Muzeum można zwiedzać wyłącznie indywidualnie.

3. Rekomendujemy płatności bezgotówkowe oraz nabywanie wydawnictw muzealnych, pamiątek i innych gadżetów za pośrednictwem naszej strony www.muzeum.gliwice.pl. Zamówienia książek prosimy przesyłać mailem na adres: redakcja@muzem.gliwice.pl

4. Zgodnie z zaleceniem Inspektora Sanitarnego Osoby z objawami infekcji, złego samopoczucia i/lub podwyższonej temperatury ciała proszone są o niewchodzenie do Muzeum.

5. Przed wejściem do Muzeum prosimy o założenie środków ochrony ust i nosa (np. maseczka). Po wejściu do Muzeum prosimy o przemycie rąk płynem dezynfekcyjnym znajdującym się przy drzwiach wejściowych. Zalecamy również założenie rękawiczek jednorazowych. Środki ochrony osobistej (maseczki i rękawiczki) są dostępne w kasie Muzeum w cenie 5 zł. za komplet.

6. Podczas przebywania w obiektach muzealnych prosimy utrzymywać zalecany dystans od innych osób.

7. Osoby zwiedzające Muzeum proszone są o unikanie - w miarę możliwości - kontaktu z elementami stałego wyposażenia pomieszczeń.

8. W Willi Caro może przebywać jednocześnie 25 zwiedzających, w tym: Czytelna Sztuki – 7 osób; Wystawa Stała na parterze – 8 osób; Wystawy Czasowe na I piętrze – 10 osób.

a. W Zamku Piastowskim może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających.

b. W Radiostacji Gliwice może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających.

c. Oddział Odlewnictwa Artystycznego jest nieczynny do odwołania.

d. Dom Pamięci Żydów Górnośląskich jest nieczynny do odwołania.

e. Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej nieczynne do 31 maja. Obsługa zdalna: centrum@muzeum.gliwice.pl

9. Zwiedzający są zobowiązani do podporządkowania się instrukcjom opiekunów ekspozycji.

10. Ceny biletów pozostają bez zmian.

11. Dni i godziny otwarcia Muzeum w Gliwicach pozostają bez zmian.

12. Na naszej stronie www oraz profilu Facebook podawane są aktualne informacje związane z działalnością Muzeum w Gliwicach. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Numery telefonów i adresy mailowe znajdują się w zakładce „Kontakt”.

Grzegorz Krawczyk

Dyrektor Muzeum w Gliwicach

Terminy otwarcia poszczególnych obiektów Muzeum:

12 maja - otwarcie Zamku Piastowskiego i Radiostacji Gliwice dla zwiedzających.

26 maja - otwarcie Willi Caro dla zwiedzających.

Do 31 maja - Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej nieczynne. Obsługa zdalna: centrum@muzeum.gliwice.pl i gliwice@silesia.travel

Oddział Odlewnictwa Artystycznego i Dom Pamięci Żydów Górnośląskich - pozostają nieczynne do odwołania.

W Willi Caro może przebywać jednocześnie 25 zwiedzających, w tym: Czytelna Sztuki – 7 osób; wystawa stała na parterze – 8 osób; wystawy czasowe na I piętrze – 10 osób.

W Zamku Piastowskim może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających.

W Radiostacji Gliwice może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających.