STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /IV: Z CZEGO „SŁUSZNIE SŁYNĄ DZIŚ GLIWICE”? ODDZIAŁ ODLEWNICTWA ARTYSTYCZNEGO
Informujemy, że w związku z przygotowaniami do Industriady i jej przebiegiem Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej będzie nieczynne w dniu 25 września w godz. 10.00 - 14.00 oraz w dniu 26 września. Zapraszamy na Industriadę do Radiostacji Gliwice i Oddziału Odlewnictwa Artystycznego 26 września od godz. 11.00. *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania Muzeum w czasie obowiązywania stanu epidemii. Dziękujemy!
/

IV: Z czego „słusznie słyną dziś Gliwice”? Oddział Odlewnictwa Artystycznego

TERMIN sobota, 29 lutego 2020
MIEJSCE Oddział Odlewnictwa Artystycznego
Czym jest żeliwo i co można z niego stworzyć? W Oddziale Odlewnictwa Artystycznego dowiemy się, jak wiele jest możliwości użycia tego wyjątkowego tworzywa – nie tylko w celach czysto praktycznych, ale również artystycznych! Poznamy historię Królewskiej Odlewni Żelaza, dowiemy się, jakie wielkie dzieła wyszły z tej niezwykłej fabryki i gdzie możemy je współcześnie podziwiać. Wielu z Was z pewnością się zdziwi!  Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzyma pamiątkowe odlewy z wizerunkami, które widnieją na wielu elementach znajdujących się na ekspozycji.
 

Dla tych, którzy poznali już poszczególne działy naszego Muzeum, ale też dla zupełnych nowicjuszy, przygotowaliśmy kontynuację cyklu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem! Tym razem idziemy o krok dalej – będziemy zwiedzać wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach, a wiosną również miejsca ważne dla naszego miasta! Pora, by mali muzealnicy zobaczyli na własne oczy eksponaty, o których rozmawialiśmy w poprzednich edycjach cyklu, zgromadzone w Willi Caro, Zamku Piastowskim, Oddziale Odlewnictwa Artystycznego,  Radiostacji Gliwickiej, Domu Pamięci Żydów Górnośląskich. Na zajęciach dowiemy się ponadto, jak wygląda praca przewodników muzealnych, którzy oprowadzą nas po poszczególnych Oddziałach, oraz przewodnika miejskiego, gdy wyruszymy w teren, poszukując historii zapisanej w murach Gliwic. Każdej z tych podróży będzie towarzyszył drukowany przewodnik po mieście, który sami uzupełnimy, a także mapa, która pomoże nam odnaleźć się w terenie. Po tak intensywnym kursie czeka nas oczywiście nagroda! Na ostatnich, podsumowujących zajęciach każdy uczestnik otrzyma Dyplom Małego Przewodnika, który będzie go upoważniał do darmowego wejścia do jednego z Oddziałów Muzeum wraz z opiekunami – nasi mali adepci muzealnictwa będą mogli wcielić się w rolę przewodnika i oprowadzić swoich najbliższych po wybranym obiekcie. Stworzymy także swoją własną makietę Gliwic, zawierającą specjalnie przygotowane miniatury odwiedzonych obiektów. Zapraszamy!

Projekt dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

 

Harmonogram kolejnych  spotkań:
 

Spotkanie piąte:

7 marca 2020, godz. 11.00 i 13.00
„Gliwice – miasto wielu kultur”. Zamek Piastowski

 

Spotkanie szóste:

 18 kwietnia 2020, godz. 11.00 i 13.00
„Dziewiętnastowieczne wnętrza mieszkalne willi górnośląskich przemysłowców”. Willa Caro i Czytelnia Sztuki

 

Spotkanie siódme:

9 maja 2020, godz. 11.00 i 13.00
Wokół Rynku gliwickiego

 

Spotkanie ósme:

6 czerwca 2020, godz. 11.00 i 13.00
Tworzymy własną makietę Gliwic!
Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej