STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W WILLI CARO
Źródło: Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona

Wizyta świętego Mikołaja w Willi Caro

TERMIN poniedziałek, 6 grudnia 2021

Choć w poniedziałki Muzeum w Gliwicach jest nieczynne, 6 grudnia otworzymy bramy Willi Caro wyjątkowemu gościowi… Tego dnia zawita do nas… święty Mikołaj! Ten ulubieniec wszystkich dzieci odwiedzi uczestników zajęć, podczas których wspólnie poznamy jego historię, zaśpiewamy kolędy, a grzeczni milusińscy dostaną w prezencie słodkości.

Zapisy po numerem tel.: 783 560 006. Uwaga! W zajęciach może wziąć udział sześć grup, lekcje odbywać się będą o godz. 9.00, 9.15, 10.30, 10.45, 12.00 i 12.15.
Ze względów sanitarnych zapisane grupy prosimy o punktualne przybycie na zajęcia (prosimy nie przychodzić wcześniej).

Historia Świętego Mikołaja

Kiedy urodził się Święty Mikołaj? Czy faktycznie porusza się saniami zaprzężonymi w renifery? Jak wygląda? Czy ma długą siwą brodę? A może pije coca-colę? Jaki obraz św. Mikołaja wykreowała popkultura, a co głosi o nim historia i legenda? Podczas zajęć przybliżymy postać biskupa Mikołaja, jego zasługi, ze względu na które został obwołany świętym oraz tradycje, jakie zrodziły się dzięki jego duszpasterskiej działalności. Dowiemy się, skąd pochodzi zwyczaj obdarowywania się prezentami i dlaczego przypada właśnie 6 grudnia. Opowiemy o tym, jak z upływem czasu zmieniał się w kulturze wizerunek świętego. W części warsztatowej uczestnicy zajęć wykonają kartkę świąteczną, którą ozdobią wizerunkiem Świętego Mikołaja.

Zajęcia dla dzieci przedszkolnych od lat 5-ciu i uczniów szkoły podstawowej.