Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Olszewskiego – wysokiej próby człowieka i obywatela Rzeczpospolitej Polskiej. Uczciwego, odważnego obrońcę ludzi krzywdzonych w czasach, w których konformizm, uległość, oportunizm oraz łamanie praw człowieka i obywatela były normą. Był szczerym patriotą oddanym służbie niepodległej i suwerennej Polsce, wiernym zasadom moralnym w życiu publicznym. Był członkiem Szarych Szeregów i powstańcem Warszawy. Był prawym adwokatem, politykiem – jednym z powojennych przywódców polskiego ruchu antykomunistycznego i niepodległościowego. Był premierem polskiego rządu, kawalerem Orderu Orła Białego. Był kimś komu trudno będzie dorównać i w życiu publicznym zastąpić. Cześć Jego Pamięci.

Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Jana Olszewskiego będzie wystawiona w godzinach od 11.00 do 17.00 od środy 13 lutego do piątku 15 lutego oraz od godziny 11.00 do 14.00 w sobotę 16 lutego w Willi Caro, siedzibie Muzeum w Gliwicach, ul. Dolnych Wałów 8a.