Gigantyczne diplodoki, rogate triceratopsy, drapieżne tyranozaury. Dinozaury, wielkie (choć nie tylko) gady, które królowały na lądach w erze mezozoicznej, działają na wyobraźnię dzieci i dorosłych, a ich wykopanie to marzenie wielu paleontologów. Na zajęciach opowiemy o polskich badaczach, którzy w Krasiejowie odkryli szczątki ich poprzednika – silezaura. Dowiemy się, jak wyglądał „śląski jaszczur z Opola”, co z jego kości wyczytali naukowcy i jakie jeszcze skarby skrywała ziemia w Krasiejowie. W części praktycznej wykonamy papierowe modele latającego gada, którego szczątki również znaleziono pod Opolem. Na piątą podróż w odległą przeszłość Śląska zapraszamy w sobotę 2 marca 2019 o godz. 11.30 i 13.30 do Zamku Piastowskiego!

Partnerami projektu są: Europejskie Centrum Paleontologii w Opolu, Park Nauki i Rozrywki KrasiejówPolitechnika Śląska – Muzeum Geologii Złóż im. Czesława Poborskiego na Wydziale Górnictwa i Geologii oraz Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach.

Projekt został objęty patronatem honorowym: Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza i JM Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka.

***

Zajęcia dla dzieci od lat 5 wraz z opiekunami. Koszt udziału w zajęciach 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006. Rezerwacja miejsc jest możliwa od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 – 16.00.

***

TERMINY KOLEJNYCH ZAJĘĆ