W tomie ukazały się następujące artykuły:

Artykuły i rozprawy – Historia

Arkadiusz Przybyłok, Czy husyci szturmowali gliwickie mury? O chronologii obwarowań miejskich.

Adam Frużyński, Gliwicki przemysł koksochemiczny 1796-1992.

Przemysław Nadolski, Z dziejów stacji kolejowej i węzła w Gliwicach.

Jarosław Mach, Architektura węzła kolejowego w Gliwicach.

Łukasz Cieśla, Zabytki techniki w przemyśle młynarskim na terenie powiatu gliwickiego.

Paweł Parys, Powstańcy z Łabęd i najbliższej okolicy w mojej rodzinie.

Małgorzata Kaganiec, Polskie pieczęcie gminne powiatu gliwicko-toszeckiego z lat 1921-1922.

Wiesław Jan Bąba, Studencka „spółka” żeglarska 1950-1965.

Grzegorz Muzia, GKS Piast Gliwice – złota sekcja.

Artykuły i rozprawy – Architektura, sztuka i konserwacja

Izabela Gabryjelska, Barokowy kościół św. Macieja Apostoła w Siewierzu – XVIII-wieczny wystrój wnętrza.

Ks. Piotr Górecki, Kościół św. Marcina w Stanicy i historia jego budowy w latach 1800-1804.

Jadwiga Jawor-Baranowska, Wiesław Baranowski, Nieistniejąca obecnie kaplica ewangelicka w Rudzińcu według projektu Karla Lüdeckego.

Piotr Siemko, Widok ruin zamku w Toszku z nieznanym wejściem.

Marika Kuźmicz, Wilhelm von Blandowski. Australijski traper, gliwicki fotograf.

Krzysztof Dudek, Konserwacja i restauracja dwóch albumów fotograficznych autorstwa Wilhelma von Blandowskiego z lat 1864 i 1867-1868 pochodzących z Muzeum w Gliwicach.

Thomas A. Darragh, Blandowski i Melbourne.

MATERIAŁY

Radosław Zdaniewicz, Krzesiwo z uchwytem zoomorficznym z Chudowa.

Radosław Zdaniewicz, W kwestii interpretacji i chronologii kopca ziemnego w Rudnie, pow. gliwicki.

Zygmunt Pierszalik, Karol Kudlek, Odnaleziona księga metrykalna kopienickiego kościoła.

Rocznik, t. XXV