STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /Z CYKLU: WSZECHNICA PAU W GLIWICACH. WYKŁAD: ŚRODOWISKO I RAK – JAK SIĘ MU PRZECIWSTAWIAĆ

Z cyklu: Wszechnica PAU w Gliwicach. Wykład: Środowisko i rak – jak się mu przeciwstawiać

TERMIN czwartek, 12 grudnia 2019 godz. 16:00
Wykłady Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej prowadzone przez Polską Akademię Umiejętności cieszą się w Gliwicach niesłabnącą popularnością zarówno wśród młodzieży szkół średnich, młodzieży akademickiej, jak i dorosłych odbiorców. Ich współorganizatorem jest Muzeum w Gliwicach. Przybliżając najnowsze osiągnięcia nauki, a także problemy kultury, stanowią okazję do spotkania z najwybitniejszymi polskimi uczonymi. W czwartek, 12 grudnia 2019 r. zapraszamy o godz. 16.00 do Willi Caro na wykład prof. Wandy Bauer-Dubowskej, profesora zwyczajnego w Katedrze i Zakładzie Biochemii Farmaceutycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

O prowadzącej:

Prof. Wanda Baer-Dubowska – profesor zwyczajny w Katedrze i Zakładzie Biochemii Farmaceutycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, specjalizuje się w biochemii farmaceutycznej i kancerogenezie. Zastępca przewodniczącego Komitetu Terapii i Nauk o Leku Polskiej Akademii Nauk. Autorka, współautorka i redaktorka licznych publikacji naukowych w językach polskim i angielskim, dotyczących m.in. patogenezy nowotworów, profilaktyki i terapii wspomaganej guzów głowy i szyi, organizmów transgenicznych w farmacji i medycynie.