STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /WYKŁAD ON-LINE "TRAGEDIA ŻYDOWSKIEGO HOLOKAUSTU W POLSCE" CYKL WYKŁADÓW: ŻYD – WIECZNY TUŁACZ...
Szanowni Państwo ze względu na sytuację epidemiczną wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach są niedostępne do 31 stycznia 2021. Ale jesteśmy z Wami ON-LINE! Zapraszamy do zwiedzania i aranżowania ekspozycji z pomocą nowej podstrony - "Twoja wirtualna wystawa", a także do uczestniczenia w spotkaniach przedświątecznych on-line!
/

WYKŁAD ON-LINE "Tragedia żydowskiego Holokaustu w Polsce" Cykl wykładów: Żyd – wieczny tułacz...

TERMIN sobota, 28 listopada 2020 godz. 15:00

Uwaga! Planowany na 21 listopada wykład, który z przyczyn technicznych się nie odbył, zostanie zrealizowany w sobotę,  28 listopada o godz. 15.00.

Ze względu na sytuację epidemiczną od października wykłady dra. hab. Jacka Surzyna z cyklu "Żyd – wieczny tułacz..." realizowane są w formie ON-LINE.

Transmisja trzeciego wykładu, pt. "Tragedia żydowskiego Holokaustu w Polsce" odbędzie się 28 listopada o godz. 15.00 na FB Domu Pamięci Żydów Górnośląskich - TUTAJ.

Dobra wiadomość jest taka, że w wykładzie ON-LINE może wziąć udział nieograniczona ilość osób.


Myślą przewodnią każdego spotkania jest żydowska Alija. W trakcie każdego wykładu przedstawiona zostanie w ogólnym zarysie historia emigracji w szerokim kontekście geopolitycznym i społecznym ze szczególnym uwzględnieniem migracji z obszarów historycznie i współcześnie polskich. W ramach tematyki emigracyjnej przedstawiona zostanie także historia osadnictwa żydowskiego w Centralnej i Środkowej Europie, głównie na terenach Rzeczypospolitej, wraz z charakterystycznymi elementami kultury i tradycji tego, co w języku samych Żydów nazywane było Polin. Wykłady prowadzone przez dr hab. Jacka Surzyna poświęcone zostaną także tragedii Holokaustu i końca żydowskiego świata w Europie.

Kolejne spotkanie:


Sobota, 19 grudnia 2020, wykład ON-LINE, godz. 15.00
Powojenne emigracje Żydów z Polski. Koniec żydowskiego świata

Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej