STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /SPOTKAJMY SIĘ NA WIRTUALNEJ WYSTAWIE!
Szanowni Państwo ze względu na sytuację epidemiczną wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach są niedostępne do 30 grudnia br. Ale jesteśmy z Wami ON-LINE! Zapraszamy do zwiedzania i aranżowania ekspozycji z pomocą nowej podstrony - "Twoja wirtualna wystawa", a także do uczestniczenia w spotkaniach przedświątecznych on-line!

Spotkajmy się na wirtualnej wystawie!

TERMIN 12-28 listopada 2020
Jeżeli brakuje Wam muzealnych wnętrz tak samo, jak nam brakuje zwiedzających, jest na to rada! Wirtualny świat Muzeum w Gliwicach, trójwymiarowe sale wystawiennicze, nasze zbiory w postaci cyfrowej: zdigitalizowane jako wysokiej jakości fotografie bądź jako skany 3D, a do tego – moc materiałów edukacyjnych - czeka.  Na rodziców i dzieci, na seniorów i ich wnuki, na nauczycieli i uczniów, na wszystkich zainteresowanych sztuką, dziedzictwem kulturowym, dziejami Gliwic i Górnego Śląska. Co więcej - z pomocą muzealnej podstrony „Twoja wirtualna wystawa” można nie tylko aranżować cyfrowe ekspozycje, ale także je zwiedzać. Te, które już zostały udostępnione, oglądać możecie od linkiem  TUTAJ.

Ale na tym nie koniec! Wirtualne wystawy można bowiem zwiedzać nie tylko indywidualne, ale również z rzeczywistym przewodnikiem. Zapraszamy na oprowadzania po cyfrowych ekspozycjach wspólnie z muzealnymi edukatorami! We wtorek, 17 listopada, zabierzemy Seniorów na wędrówkę po wystawie poświęconej obrzędowości dorocznej na Górnym Śląsku. Ekspozycja ta przygotowana została w oparciu o unikatową kolekcję starej fotografii Działu Etnografii Muzeum w Gliwicach. Następnie, późnym popołudniem we wtorek, 24 listopada wybierzemy się na zwiedzanie wystawy przybliżającej wyroby i historię Królewskiej Odlewni Żelaza. A we czwartek, 26 listopada - odwiedzimy wirtualną ekspozycję poświęconą dziejom Żydów na Górnym Śląsku. W sobotę, 28 listopada zaprosimy z kolei na wirtualne zwiedzanie wystawy, z której pomocą przybliżać będziemy górnośląskie zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem.

Oprowadzania po wirtualnych wystawach odbywać się będą z pomocą platformy ZOOM – udział w nich jest bezpłatny, a liczba osób, które w nich mogą uczestniczyć – nieorganiczna!

Zapisy – pod numerem telefonu – 783 560 006.

Uwaga! By uczestniczyć w oprowadzaniach po wirtualnych wystawach nie trzeba zakładać konta na platformie ZOOM. Wystarczy na komputer pc/smartfon/iPhone/tablet – pobrać aplikację ZOOM. By to zrobić, wystarczy tylko kliknąć na link, jaki wyślemy do Państwa na adres email, który podacie podczas zapisywania się na oprowadzanie.

Pod linkiem TUTAJ udostępnimy krótki film instruktażowy jak – bardzo prosto – zainstalować na komputerze aplikację ZOOM.

Harmonogram oprowadzań po wirtualnych wystawach:

Wtorek, 17 listopada 2020, godz. 14.00

Oprowadzanie dla Seniorów po wirtualnej wystawie: "Obrzędowość doroczna na Górnym Śląsku"

Wtorek, 24 listopada 2020, godz. 17.00

Oprowadzanie po wirtualnej wystawie: "Skarby gliwickiej huty"

Czwartek, 26 listopada 2020, godz. 17.00

Oprowadzanie po wirtualnej wystawie: "Żydzi na Górnym Śląsku"

Sobota, 28 listopada 2020, godz. 11.00

Oprowadzanie po wirtualnej wystawie: "Przed Bożym Narodzeniem - zwyczaje i tradycje na Górnym Śląsku"