STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /ŚLADAMI GLIWICKICH KRESOWIAN – SOBOTNIE WARSZTATY ON-LINE
Uwaga! W niedzielę 20 czerwca, we środę 23 czerwca i we środę 30 czerwca Oddział Odlewnictwa Artystycznego będzie niedostępny dla zwiedzających. Przepraszamy za utrudnienia! *** Szanowni Państwo - od 4 maja wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach są już dostępne dla zwiedzających - choć w reżymie sanitarnym, ale to zawsze coś. Jesteśmy z Państwem także ON-LINE - zapraszamy do udziału w wykładach, warsztatach i lekcjach w Internecie!
/

Śladami gliwickich Kresowian – sobotnie warsztaty on-line

TERMIN sobota, 16 stycznia 2021 godz. 11:00
Pielęgnowanie pamięci Kresów jest wyjątkowo ważne na Śląsku, jako że w kształtowaniu się powojennego oblicza naszego regionu znaczny udział miały osoby wysiedlone z Kresów. Gliwice są tego szczególnym  przykładem. To, obok Bytomia, jedno z tych miast na obszarze górnośląskiej niecki przemysłowej, gdzie trafiło najwięcej przybyszów ze Lwowa, Stanisławowa, Drohobycza czy Tarnopola. W Gliwicach jesienią 1945 r. rozpoczęła działalność Politechnika Śląska, której kadra naukowa, pracownicy administracji, jak i w dużej mierze studenci rekrutowali się z Politechniki Lwowskiej. O gliwickich Kresowianach,  którzy cząstkę Kresów przynieśli i zaszczepili w naszym mieście opowiemy w sobotę, 16 stycznia, podczas zajęć on-line, na które zapraszamy dzieci i ich rodziców/opiekunów, lecz nie tylko. Podczas zajęć opowiemy o miejscach w mieście szczególnie związanych z Kresowianami i dowiemy się, czy możliwe jest spacerować ulicami Gliwic, będąc jednocześnie… we Lwowie. Dla uczestników spotkania przygotujemy specjalną mapę Gliwic, z którą będą mogli wybrać się na spacer śladami gliwickich Kresowian. 
 
Pobierz mapę "Śladami Gliwickich Kresowian": TUTAJ

Uwagi techniczne:)

By uczestniczyć w muzealnych spotkaniach na platformie ZOOM nie trzeba zakładać konta – wystarczy na komputer pc/smartfon/iPhone/tablet – pobrać aplikację ZOOM. By to zrobić, wystarczy kliknąć na link, jaki wyślemy do Państwa na adres email, który podacie podczas zapisywania się na warsztaty. Uczestnictwo w warsztatach muzealnych na platformie ZOOM jest BEZPŁATNE. 

Pod linkiem: TUTAJ


udostępnimy krótki film instruktażowy jak – bardzo prosto – zainstalować na komputerze aplikację ZOOM.

Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej