STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /„RZECZ O LWACH GLIWICKICH” W ODDZIALE ODLEWNICTWA ARTYSTYCZNEGO DO 13 MARCA!

„Rzecz o lwach gliwickich” w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego do 13 marca!

TERMIN 25 lutego - 13 marca 2020
Zajęcia realizowane od wtorku do piątku o godzinie 9.00 oraz 11.00.
MIEJSCE Oddział Odlewnictwa Artystycznego
Przygotowana z okazji ferii lekcja muzealna poświęcona majestatycznym pomnikom lwów, jakie możemy napotkać w Gliwicach, cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Nie bez znaczenia wydaje się tu być część warsztatowa, podczas której wykorzystaliśmy tajemnicze „rosnące farby”. Dzięki nim ozdabiane przez dzieci postaci lwów zyskują trójwymiarowe grzywy. Wszystkie dzieci, które nie zdążyły spotkać się z gliwickimi lwami podczas ferii – zapraszamy na jeszcze jedną turę zajęć – od  25 lutego do 13 marca. Zajęcia odbywać się będą  w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego, od wtorku do piątku. Zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne – koszt zajęć dla grupy to złotówka!

„Rzecz o lwach gliwickich” – majestatycznych pomnikach, wyrazach hołdu dla bohaterstwa i poświęcenia żołnierzy, poległych na polach bitew. Któż z nas nie widział lub chociaż nie słyszał o lwie czuwającym, lwie śpiącym czy lwach leżących? Rzeźby tych królewskich zwierząt, symboli mądrości, siły i męstwa, na stałe wpisały się w historię i architekturę Gliwic. Ale… kiedy i gdzie zostały odlane? Jakie skrywają tajemnice? Gdzie jeszcze można je zobaczyć? Tego wszystkiego, i o wiele więcej, dowiemy się podczas lekcji muzealnej. W części warsztatowej, uczestnicy pokolorują i ozdobią wizerunek lwa. Dla podkreślenia majestatu grzywy naszego bohatera, do wykonania pracy, użyjemy przygotowanych w trakcie zajęć farb rosnących.