STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /REMONT WESTYBULU W WILLI CARO
Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!

Remont westybulu w Willi Caro

TERMIN 19 września 2022 - 08 stycznia 2023
MIEJSCE Willa Caro
W Muzeum w Gliwicach trwa remont westybulu, czyli reprezentacyjnego wejścia. Prace obejmują zarówno wnętrze klatki schodowej, jak i zewnętrzne elewacje. Przygotowania do nich trwały od marca br., a prowadzone są pod nadzorem i za zgodą Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach. Realizuje je pracownia Konserwacji Dzieł Sztuki z Legnicy. Prace konserwatorskie są finansowane z budżetu Muzeum w Gliwicach. W trakcie remontu zostanie między innymi oczyszczona, wzmocniona i zabezpieczona nadgryziona zębem czasu kamieniarka, będą wykute i uzupełnione zwietrzałe kity oraz spoiny. We wnętrzu przedsionka, po usunięciu łuszczących się powłok malarskich, zapraw, naprawieniu pęknięć tynków i sztukaterii – przywrócona zostanie również pierwotna, jasna kolorystyka ścian, a data ukończenia budowy Willi Caro – 1885 rok, umieszczona w kartuszu nad wewnętrznymi drzwiami wiatrołapu, obecnie niezauważalna – nareszcie ukaże się oczom zwiedzających!