STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /REGULAMIN ZWIEDZANIA OBOWIĄZUJĄCY W CZASIE PANDEMII
Szanowni Państwo - Muzeum w Gliwicach jest już dostępne dla zwiedzających! Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem zwiedzania obowiązującym ze względu na sytuację epidemiczną.
/

Regulamin zwiedzania obowiązujący w czasie pandemii

TERMIN 02-21 lutego 2021
Szanowni Państwo,


informujemy o zasadach zwiedzania Muzeum w Gliwicach w czasie obowiązywania stanu epidemii w Polsce.

 
1. Do odwołania nie będą organizowane w siedzibie Muzeum, ani w jego oddziałach zajęcia edukacyjne, koncerty, wykłady i inne formy upowszechniania. Gorąco zachęcamy Wszystkich do korzystania z naszej oferty programowej prowadzonej online za pośrednictwem strony www.muzeum.gliwice.pl.; muzealnego profilu na Facebook oraz kanału YouTube.

2. Do 21 lutego wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach: Willę Caro, Zamek Piastowski, Radiostację, Dom Pamięci Żydów Górnośląskich i Oddział Odlewnictwa Artystycznego zwiedzać można bezpłatnie.  

3. Do odwołania nie przyjmujemy grup zorganizowanych, czyli Muzeum można zwiedzać wyłącznie indywidualnie.

4. Rekomendujemy płatności bezgotówkowe oraz nabywanie wydawnictw muzealnych za pośrednictwem naszej strony www.muzeum.gliwice.pl. Zamówienia książek prosimy przesyłać mailem na adres: redakcja@muzem.gliwice.pl

 5. Przed wejściem do Muzeum prosimy o założenie środków ochrony ust i nosa (np. maseczka). Po wejściu do Muzeum prosimy o przemycie rąk płynem dezynfekcyjnym znajdującym się przy drzwiach wejściowych. Zalecamy również założenie rękawiczek jednorazowych. Środki ochrony osobistej (maseczki i rękawiczki) są dostępne w kasie Muzeum w cenie 5 zł. za komplet.

6. Podczas przebywania w obiektach muzealnych prosimy utrzymywać półtorametrowy dystans od innych osób czy to w kolejce do kasy, czy w czasie zwiedzania

7. W Willi Caro może przebywać jednocześnie 25 zwiedzających, w tym: Czytelna Sztuki – 7 osób; Wystawa Stała na parterze – 8 osób; Wystawy Czasowe na I piętrze – 10 osób.

a. W Zamku Piastowskim może przebywać jednocześnie 15 zwiedzających.

b. W Radiostacji Gliwice może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających.

c. Oddział Odlewnictwa Artystycznego  może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających

d. Dom Pamięci Żydów Górnośląskich może przebywać jednocześnie 25 zwiedzających.

e. Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej może przebywać 1 osoba. Obsługa zdalna: centrum@muzeum.gliwice.pl

8. Zwiedzający są zobowiązani do podporządkowania się instrukcjom opiekunów ekspozycji.

9. Po 21 lutego br. ceny biletów pozostają bez zmian.

10. Dni i godziny otwarcia Muzeum w Gliwicach pozostają bez zmian.

11. Na naszej stronie www oraz profilu Facebook podawane są aktualne informacje związane z działalnością Muzeum w Gliwicach. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Numery telefonów i adresy mailowe znajdują się w zakładce „Kontakt”.
Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej