STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /PRAWIE 4 TYS. UCZNIÓW I PRZEDSZKOLAKÓW SKORZYSTAŁO ZE ŚWIĄTECZNYCH ZAJĘĆ ON-LINE MUZEUM W GLIWICACH!

Prawie 4 tys. uczniów i przedszkolaków skorzystało ze świątecznych zajęć on-line Muzeum w Gliwicach!

TERMIN 08-11 kwietnia 2021
Świąteczne lekcje Muzeum w Gliwicach, prowadzone w salach edukacyjnych naszej instytucji, zawsze cieszyły się wielkim zainteresowaniem szkół i przedszkoli. Jak się okazuje, nawet trudna sytuacja spowodowana trwającą pandemią, która wymusiła prowadzenie zajęć on-line – nic w tej kwestii nie zmieniła!  A wręcz przeciwnie – w tym roku odnotowaliśmy rekordową liczbę uczestników zajęć przybliżających obrzędy i tradycje związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Bardzo miło nam poinformować, że z lekcji świątecznych on-line, które w Muzeum w Gliwicach prowadziliśmy przez cały marzec, skorzystała ogromna liczba 3806 uczniów i przedszkolaków! Nasi edukatorzy zrealizowali 141 lekcji! Do wyboru były następujące tematy zajęć: „Daktylowe czy kwiatowe? Historia palmy wielkanocnej”, „Koszyczku, otwórz się! Wielkanocna święconka”,  „Święta z zajączkiem. Wielkanoc na Śląsku” oraz „Ostatnia Wieczerza. Wielkanoc w sztuce”. Udział we wszystkich zajęciach on-line był i jest bezpłatny. A muzealny Dział Edukacji i Promocji nie spoczywa na laurach i już przygotowuje dla Was kolejne zajęcia, wykłady i warsztaty!

Mimo trwającego lockdownu Muzeum jest tak blisko swojej Publiczności, jak to tylko możliwe. Dziękujemy nauczycielom, uczniom i przedszkolakom, którzy skorzystali z naszej oferty edukacyjnej! Szkoda, że lekcji świątecznych nie można prowadzić cały czas, bo mielibyśmy frekwencję, jak w Muzeum Narodowym na Wawelu – najwyższą w Polsce!