STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /NOWE ZAGOSPODAROWANIE HISTORYCZNEGO ŻYDOWSKIEGO DOMU PRZEDPOGRZEBOWEGO W TARNOWSKICH GÓRACH

Nowe zagospodarowanie historycznego żydowskiego domu przedpogrzebowego w Tarnowskich Górach

TERMIN 01-31 października 2021
MIEJSCE Dom Pamięci Żydów Górnośląskich

Zapraszamy do Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, oddziału Muzeum w Gliwicach, na wystawę prac konkursowych nowego zagospodarowania historycznego żydowskiego domu przedpogrzebowego w Tarnowskich Górach. Aż 16 koncepcji nowego adaptacji dawnego domu przedpogrzebowego na cmentarzu żydowskim w Tarnowskich Górach to efekt pracy studentek i studentów Politechniki Śląskiej. W drugiej połowie 2020 roku Stowarzyszenie Gliwicka 66 nawiązało współpracę z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jej wynikiem była organizacja dwóch konkursów studenckich, których tematem była adaptacja/modernizacja wnętrz i adaptacja/modernizacja żydowskiego domu przedpogrzebowego na cmentarzu w Tarnowskich Górach. Gala rozdania nagród odbyła się w formie zdalnej 3 marca 2021 roku. Prace zostały pierwotnie zaprezentowane na wystawie plenerowej, otwartej 2 września 2021 roku podczas wydarzenia pod nazwą "Kultura w Taharze", zorganizowanego na terenie cmentarza żydowskiego i domu przedpogrzebowego w Tarnowskich Górach.

Od 1 do 31 października 2021 roku można je oglądać w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, oddziale Muzeum w Gliwicach.

gliwicka66.pl/prace-studentek-i-studentow-politechniki-slaskiej/