STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /MUZEUM W GLIWICACH WŚRÓD BENEFICJENTÓW PROGRAMU „KULTURA W SIECI” NARODOWEGO CENTRUM KULTURY I MKIDN!
Informujemy, że w związku z przygotowaniami do Industriady i jej przebiegiem Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej będzie nieczynne w dniu 25 września w godz. 10.00 - 14.00 oraz w dniu 26 września. Zapraszamy na Industriadę do Radiostacji Gliwice i Oddziału Odlewnictwa Artystycznego 26 września od godz. 11.00. *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania Muzeum w czasie obowiązywania stanu epidemii. Dziękujemy!

Muzeum w Gliwicach wśród beneficjentów programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury i MKiDN!

TERMIN 15-31 maja 2020
Bardzo miło nam poinformować, że projekt "Wirtualnych wystaw wiele... w Muzeum w Gliwicach" otrzymał dofinansowanie w wysokości 70 tys. zł w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt "Wirtualnych wystaw wiele..." ma na celu rozbudowanie strony www Muzeum i przekształcenie jej w interaktywną platformę umożliwiającą twórcze korzystanie z zasobów cyfrowych m.in  przez aranżowanie trójwymiarowych, wirtualnych sal wystawienniczych, gdzie rolę eksponatów pełnić będą wizerunki zdigitalizowanych zabytków ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. W przypadku jednego z tematycznych modułów wystawienniczych, poświęconego historii miasta („Wirtualny portret Gliwic”) – program pozwoli na uzupełnienie projektowanej ekspozycji (obok przygotowanych zabytków) o materiały wgrywane przez samych użytkowników (zdjęcia miejsc, architektury, pamiątek, rysunki etc.). Autorką projektu jest Ewa Chudyba, która przez lata tworzyła Dział Edukacji i Promocji Muzeum.

Bardzo się cieszę i gratuluję Ewie Chudybie – dzięki uzyskanemu na projekt „Wirtualnych wystaw wiele…” dofinasowaniu będziemy mogli realizować atrakcyjne działania upowszechniające i edukacyjne w przestrzeni on-line z wykorzystaniem naszych zasobów cyfrowych, strona Muzeum w Gliwach stanie się jeszcze bardziej przydatną wirtualną bazą wiedzy o realnej wartości – powiedział Grzegorz Krawczyk, dyrektor Muzeum w Gliwicach.

„Kultura w sieci” spotkała się z ogromnym, największym w historii programów dotacyjnych NCK, zainteresowaniem: do programu zgłoszono łącznie 5 948 wniosków. Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniono 1 182 zwycięskie projekty.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom - a szczególnie Teatrowi Miejskiemu w Gliwicach!