STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /MUZEUM W GLIWICACH WŚRÓD BENEFICJENTÓW PROGRAMU „KULTURA W SIECI” NARODOWEGO CENTRUM KULTURY I MKIDN!
Szanowni Państwo ze względu na sytuację epidemiczną wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach są niedostępne do 29 listopada br. Ale jesteśmy z Wami ON-LINE! Zapraszamy do zwiedzania i aranżowania ekspozycji z pomocą nowej podstrony - "Twoja wirtualna wystawa", a także do uczestniczenia w wirtualnych oprowadzaniach! Dla grup szkolnych i przedszkolnych również przygotowaliśmy zajęcia on-line!

Muzeum w Gliwicach wśród beneficjentów programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury i MKiDN!

TERMIN 15-31 maja 2020
Bardzo miło nam poinformować, że projekt "Wirtualnych wystaw wiele... w Muzeum w Gliwicach" otrzymał dofinansowanie w wysokości 70 tys. zł w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt "Wirtualnych wystaw wiele..." ma na celu rozbudowanie strony www Muzeum i przekształcenie jej w interaktywną platformę umożliwiającą twórcze korzystanie z zasobów cyfrowych m.in  przez aranżowanie trójwymiarowych, wirtualnych sal wystawienniczych, gdzie rolę eksponatów pełnić będą wizerunki zdigitalizowanych zabytków ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. W przypadku jednego z tematycznych modułów wystawienniczych, poświęconego historii miasta („Wirtualny portret Gliwic”) – program pozwoli na uzupełnienie projektowanej ekspozycji (obok przygotowanych zabytków) o materiały wgrywane przez samych użytkowników (zdjęcia miejsc, architektury, pamiątek, rysunki etc.). Autorką projektu jest Ewa Chudyba, która przez lata tworzyła Dział Edukacji i Promocji Muzeum.

Bardzo się cieszę i gratuluję Ewie Chudybie – dzięki uzyskanemu na projekt „Wirtualnych wystaw wiele…” dofinasowaniu będziemy mogli realizować atrakcyjne działania upowszechniające i edukacyjne w przestrzeni on-line z wykorzystaniem naszych zasobów cyfrowych, strona Muzeum w Gliwach stanie się jeszcze bardziej przydatną wirtualną bazą wiedzy o realnej wartości – powiedział Grzegorz Krawczyk, dyrektor Muzeum w Gliwicach.

„Kultura w sieci” spotkała się z ogromnym, największym w historii programów dotacyjnych NCK, zainteresowaniem: do programu zgłoszono łącznie 5 948 wniosków. Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniono 1 182 zwycięskie projekty.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom - a szczególnie Teatrowi Miejskiemu w Gliwicach!