Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania Muzeum w czasie obowiązywania stanu epidemii. Dziękujemy!
/

Można wybierać! – spotkanie z Aleksandrą Boćkowską

TERMIN czwartek, 13 czerwca 2019 godz. 17:00
MIEJSCE Willa Caro
30 lat temu odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory w powojennej Polsce. Wiele napisano już o tym przełomowym wydarzeniu, które doprowadziło do załamania się systemu komunistycznego w naszym kraju. Znamy twarze przedstawicieli opozycji solidarnościowej, a także wielkich przegranych tego czasu. Często zapominamy jednak, jak „od kuchni” wyglądała historia w czerwcu 1989 roku. Czym tak naprawdę zaaferowani byli ludzie żyjący w szarej codzienności PRL? Czy wszyscy byli ogarnięci euforią „zachodzącego czerwonego słoneczka”? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas rozmowy z Aleksandrą Boćkowską – autorką reporterskiej książki "Można wybierać. 4 czerwca 1989" (wyd. Czarne, 2018). Spotkanie, które poprowadzi dr Bogusław Tracz, odbędzie się 13 czerwca o godz. 17.00 w Willi Caro.  

 

Aleksandra Boćkowska – dziennikarka, autorka książek "To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL" i "Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL".