STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /MIŚ ODLEWIŚ I SUPER OLO ZAPRASZAJĄ DO ODDZIAŁU ODLEWNICTWA ARTYSTYCZNEGO! (STACJONARNIE I ON-LINE)

Miś Odlewiś i Super Olo zapraszają do Oddziału Odlewnictwa Artystycznego! (stacjonarnie i on-line)

TERMIN 08-24 czerwca 2021
Miś Odlewiś wie wszystko na temat powstawania odlewów żeliwnych, a Super-Olo to mistrz odlewnictwa artystycznego, który z niejednego hutniczego pieca chleb (a czasem i surówkę) jadł. Miś i Olo to bohaterowie dwu książeczek edukacyjnych, z którymi najmłodsi mogą zwiedzać wystawę „Słusznie słyną dziś Gliwice” zarówno stacjonarne, jak i w formie on-line. W książeczkach znalazły się zagadki, rebusy, krzyżówki, a także podstawowe pojęcia dotyczące powstawania odlewu, zbiorów prezentowanych w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego, historii Królewskiej Odlewni Żelaza i znaczenia Gliwic dla  industrialnego rozwoju Śląska, który rozpoczął się z końcem XVIII wieku. Do końca roku szkolnego zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne na zajęcia on-line, które prowadzone będą  z pomocą Misia Odlewisia i Super Ola. Do tych gliwickich szkół i przedszkoli, które zapiszą się na zajęcia, dostarczymy książeczki edukacyjne dla każdego uczestniczącego w spotkaniu dziecka. Dzięki temu już po zajęciach najmłodsi będą mogli wspólnie z bliskimi wybrać się do Oddziału Odlewnictwa Artystycznego i na wystawie rozwiązywać zagadki i rebusy zawarte w książeczkach. Na wszystkie dzieci, które zwiedzą wystawę z książeczką edukacyjną – mamy upominki! Autorką książeczek jest edukatorka, historyk Anna Graicke, która prowadzić będzie też zajęcia on-line. Niewykluczone, że z Misiem Odlewisiem i Super-Olem spotykamy się także podczas wakacji!

Zajęcia z Misiem Odlewisiem – dla grup przedszkolnych i uczniów SP klas I-II

Zajęcia z Super-Olem – dla uczniów SP klas III - VI