Szanowni Państwo, 28 czerwca 2019 r. Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Dolnych Wałów 3 będzie nieczynne. W tym dniu zapraszamy do korzystania z usług Centrum Informacji Turystycznej w Radiostacji Gliwice *** Informujemy również, że 20 i 21 lipca 2019 r. Radiostacja Gliwice będzie niedostępna dla zwiedzających z powodu organizowanej w oddziale konferencji. Za utrudnienia przepraszamy.
Leon Wyczółkowski Krajobraz ukraiński. 1911,  ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie

Leon Wyczółkowski Krajobraz ukraiński. 1911, ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie

/

Kresy dla dzieci

TERMIN wtorek, 23 kwietnia 2019 godz. 11:00
MIEJSCE Willa Caro
Kresy, czyli…? Na to pytanie postaramy się odnaleźć odpowiedź podczas dedykowanego naszym najmłodszym zwiedzającym oprowadzania po wystawie „Kresy w malarstwie polskim ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie”. To właśnie dla dzieci przygotowaliśmy specjalną ścieżkę edukacyjną i towarzyszący jej folder. Podczas oprowadzania o charakterze warsztatowym odbędziemy podróż po stylach i epokach, za sprawą której chcemy przybliżyć najmłodszym znaczenie Kresów w kulturze polskiej, a także najważniejsze wydarzenia w dziejach Polski, które ukształtowały postrzeganie tych terenów. Naszymi przewodnikami będą wybitni polscy artyści przełomu XIX i XX wieku. Patrząc na ich obrazy, wspólnie zastanowimy się na tym, co może wyrażać sztuka i czy jest dobrym źródłem wiedzy dla historyków. Sami również odkryjemy w sobie duszę artysty…
 
Zapraszając dzieci na wystawę „Kresy w malarstwie polskim…”, rozpoczynamy nowy cykl wydarzeń zachęcający najmłodszych do zwiedzania muzeum i ułatwiający im zrozumienie kolejnych ekspozycji muzealnych. Planowane przez nas ścieżki edukacyjne na wystawach stałych i czasowych będą pomocą dla dorosłych, chcących przybliżyć dzieciom pojęcia ważne dla kultury i polskiej historii. Zapraszamy opiekunów do aktywnego udziału w proponowanej formule zwiedzania. Dla wszystkich uczestników wydarzeń przewidziano specjalne odznaki.