STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /JĘZYK W DOBIE POLSKIEJ WOJNY KULTUROWEJ. Z CYKLU: WSZECHNICA PAU W GLIWICACH

Język w dobie polskiej wojny kulturowej. Z cyklu: Wszechnica PAU w Gliwicach

TERMIN czwartek, 27 czerwca 2019 godz. 16:00
Wykłady Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej prowadzone przez Polską Akademię Umiejętności cieszą się w Gliwicach niesłabnącą popularnością zarówno wśród młodzieży szkół średnich, młodzieży akademickiej, jak i dorosłych odbiorców. Ich współorganizatorem jest Muzeum w Gliwicach. Przybliżając najnowsze osiągnięcia nauki, a także problemy kultury, stanowią okazję do spotkania z najwybitniejszymi polskimi uczonymi. We czwartek 27 czerwca 2019 o godz. 16.00 zapraszamy do Willi Caro na wykład prof. Anny Cegieły z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jego temat to: „Język w dobie polskiej wojny kulturowej”.

O prowadzącej:
Anna Cegieła jest językoznawcą, kierownikiem Zakładu Edytorstwa i Stylistyki w Instytucie Polonistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Tytuł doktora otrzymała w 1981 roku na podstawie rozprawy „Polskie słownictwo teatralne 1765 – 1965”, zaś habilitowała się w 2011 roku („Moralność w perspektywie słownika i wypowiedzi. Studium z zakresu leksykologii i pragmatyki językowe”). Jest autorką wielu publikacji dotyczących etyki i kultury języka, języka dyskursu czy też leksykografii. Założyła i kieruje Obserwatorium Etyki Słowa afiliowanym przy Towarzystwie Kultury Języka.