STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /FINISAŻ WYSTAWY „KOLOR I FORMA. SZTUKA DWUDZIESTOLECIA MIĘDZYWOJENNEGO” – WYKŁAD KURATORSKI
Z uwagi na przygotowania do inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!
Jan Hrynkowski, Pejzaż z drzewami, 1912, zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie

Jan Hrynkowski, Pejzaż z drzewami, 1912, zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie

/

Finisaż wystawy „Kolor i forma. Sztuka dwudziestolecia międzywojennego” – wykład kuratorski

TERMIN sobota, 25 marca 2023 godz. 15:00
MIEJSCE Willa Caro
Wystawę „Kolor i forma...”, przygotowaną wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie, w Willi Caro oglądać można do 31 marca 2023. Na ostatnie spotkanie z jej kuratorami - Urszulą Kozakowską-Zauchą i Światosławem Lenartowiczem, w ramach finisażu, zapraszamy do Willi Caro w sobotę, 25 marca, o godz. 15.00.
 
Podczas spotkania szczególną uwagę zwrócimy na obrazy Zbigniewa Pronaszki, Jana Cybisa, Jana Hrynkowskiego, Tadeusza Makowskiego, Józefa Czapskiego i Leona Kowalskiego. Przyglądając się ich twórczości, wybiegniemy poza oszałamiające lata dwudzieste i trzydzieste XX stulecia. Kuratorzy wystawy opowiedzą o dalszych losach i inspiracjach artystycznych przywołanych twórców, o tym, jaki wpływ wywarli na polską sztukę współczesną oraz o pozostawionej przez nich spuściźnie – opartej na docenieniu koloru i uznaniu dla eksperymentów formalnych.
Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej