Szanowni Państwo, informujemy, że od 6 do 8 sierpnia Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej będzie nieczynne - w tych dniach zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej w Radiostacji Gliwice.*** 9 sierpnia wstęp do Radiostacji Gliwice będzie bezpłatny. W tym dniu z przyczyn technicznych w Radiostacji nie będzie można dokonać zakupu wydawnictw i pamiątek - zapraszamy w tym celu do innych oddziałów Muzeum w Gliwicach.*** 12 sierpnia wystawa "Oazy wolności" w Ruinach Teatru Victoria będzie dostępna dla zwiedzających do godz. 16.00 (ostatnie wejście o godz. 15.30). Za utrudnienia przepraszamy. *** Uwaga! W sobotę, 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będące również Świętem Wojska Polskiego wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach będą nieczynne. 15 sierpnia również Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej oraz Centrum Informacji Turystycznej będą nieczynne. *** Dodatkowo, w niedzielę, 16 sierpnia niedostępny dla zwiedzających będzie Oddział Odlewnictwa Artystycznego. *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania Muzeum w czasie obowiązywania stanu epidemii. Dziękujemy!

10 lat Czytelni Sztuki

TERMIN czwartek, 27 lutego 2020
Dziękuję wszystkim, którzy zobaczyli nasze wystawy i sięgnęli po nasze książki. Dziękuję tym osobom, bez których Czytelnia do teraz byłaby pustą piwnicą w Willi Caro, siedzibie gliwickiego muzeum, a szczególnie Oli Wojtkiewicz i Wojtkowi Nowickiemu, oraz Madze Sokalskiej, Marcinowi Gołaszewskiemu, Ewie Wosz, Oldze Ptak, Ewelinie Lasocie, Ewie Chudybie, Karolowi Hordziejowi, Marii i Zofii Augustyńskim, Krzysztofowi Siwczykowi, Adamowi Sobocie, Krzysztofowi Jureckiemu, Alkowi Nowakowi, Radkowi Szladze i wielu innym, którzy pomogli mi stworzyć nowe miejsce dla sztuki, a szczególnie fotografii. Dedykuję je pamięci Zofii Rydet, Jerzego Lewczyńskiego i Wilhelma von Blandowskego, których twórczość dowodzi, że prawdziwy talent, mądrość i siła twórczego wyrazu nie relatywizują się z upływem czasu, że tego, co wybitne, nie trzeba szukać daleko, ale można znaleźć tuż obok.

Grzegorz Krawczyk