Najbliższe warsztaty dla dzieci "Drejdel klub" (25.09), które odbywają się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, zostały przełożone na 2.10.2022, g. 12.00. Przepraszamy ***Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!

Dla szkół i przedszkoli

Dzieje miasta w okresie Habsburgów 1532 – 1740

Zajęcia prowadzone w formie wykładu z wykorzystaniem unikalnego materiału ilustracyjnego. Dzieje polityczne epoki Habsburgów stanowić będą tło dla obrazu ówczesnych Gliwic. Uczestnicy poznają nowy herb miasta, dowiedzą się, jak wyglądała jego zabudowa i jaką rolę w sprawowaniu władzy odgrywał samorząd miejski i sądownictwo. Przywołane zostanie życie codzienne mieszkańców Gliwic epoki Habsburgów, struktura narodowościowa, szkolnictwo, a także gospodarka. Składała się na nią produkcja rolna i rzemieślnicza, a także wymiana handlowa. Omówione zostaną cechy skupiające wytwórców i panujące w nich obyczaje.

Etap edukacyjny: Szkoła ponadgimnazjalna
Miejsce: Zamek Piastowski
Prowadzenie: mgr Damian Recław Czas trwania: 60 minut

Koszt: 30 zł

Uwaga! Zajęcia mogą być realizowane we środę i czwartek w godzinach otwarcia Zamku Piastowskiego.