Centrum Informacji Turystycznej (CIT)
Informacje praktyczne
Jak dojechać?
Radiostacja Gliwice
ul. Tarnogórska 129
44-100 Gliwice
tel.: +48 (32) 300 04 04
e-mail: centrum@muzeum.gliwice.pl
muzeumgliwice@silesia.travel
Dzisiaj jest
Sobota, 27 lutego
Godziny otwarcia
Poniedziałek:
nieczynny
Wtorek:
10:00 - 16:00
Środa:
10:00 - 16:00
Czwartek:
10:00 - 16:00
Piątek:
10:00 - 16:00
Sobota:
11:00 - 16:00
Niedziela:
11:00 - 16:00
Od maja do września w soboty i niedziele CIT jest czynny do godz. 17:00.
Centrum Informacji Turystycznej mieści się w Radiostacji Gliwice (budynek nadajnika), który jest oddziałem Muzeum w Gliwicach. Dla turystów i mieszkańców miasta dostępne są informacje o atrakcjach turystycznych, szlakach turystycznych w postaci bezpłatnych ulotek, broszur i informatorów. Na szczególną uwagę zasługuje Szlak Zabytków Techniki, w skład którego wchodzą trzy obiekty zlokalizowane w naszym mieście. W punkcie można również uzyskać praktyczne informacje o obiektach noclegowych, gastronomicznych, czy połączeniach komunikacyjnych. CIT prowadzi także sprzedaż przewodników, map, widokówek oraz gadżetów dot. Gliwic i regionu.
Dla turystów dostępne jest stanowisko komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu. Z informacji, jakimi służy Centrum można korzystać na miejscu lub telefonicznie, a także za pośrednictwem poczty internetowej.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej zostało utworzone przez Samorząd Miasta Gliwice oraz Muzeum w Gliwicach. W 2013 roku Centrum wraz z innymi tego typu punktami regionu śląskiego zostało połączone w sieć tworzącą Śląski System Informacji Turystycznej (ŚSIT). W efekcie tego przedsięwzięcia powstała największej w kraju sieci regionalnej informacji turystycznej. Dzięki obecności w ŚSIT gliwickie Centra zyskały dodatkowe wyposażenie, w postaci: infokiosków, stanowisk komputerowych dla turysty, sieci bezprzewodowej Wi-Fi oraz audioprzewodników. Pomysłodawcą i realizatorem Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej jest Śląska Organizacja Turystyczna, partnerem subregionalnym Górnośląski Związek Metropolitalny. Wartość projektu wyceniona została na 14,5 mln zł, z czego 85 % stanowiły planowane fundusze unijne pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, pozostałe środki zapewnili partnerzy subregionalni.